Gondolkodtál már azon, hogy egy pénzösszeget hányféleképpen lehet elkölteni? Kiszámoltad már, hogy havonta mennyi pénzt költesz értéktelen baromságokra? Lehet töprengeni. A Szuperbari Társaság egy interaktív játékra hív.

Vegyünk egy árat: 44,5 új lej, azaz 445 ezer régi lej. Ennyibe kerül a kolozsvári Gaudeamus könyvesboltban Joseph Hellertől “A 22-es csapdája”. Itt:

5

Ugyanannyi pénzbe kerül kicsivel odébb a delfines-hölgyes porcelánbaba éjjelilámpa, a csontváz-kéz által tartott zenélő véres kard és a tányéróra.

7

21

A könyv és a tárgyak ára ugyanaz, a funkció különbözik. Te melyiket választanád?

Na jó, nem kertelünk többet, kimondjuk: ne szórd a pénzed mindenféle giccsre, vegyé’ könyvet!

Hogy megkönnyítsük a döntésed, kicsit segítünk. A Társaság néhány tagja anti-tolvajnak szegődött kedd délután – csak mi nem kiloptunk valamit egy helyi, kolozsvári könyvesboltból (Gaudeamus/ az Agapéval szemben) , hanem becsempésztünk. Pontosabban elrejtettünk 3 darab régi 100 ezer lejest az üzletben megtalálható  könyvek közül három magyar nyelvű könyvben. Az egyik százas a Világirodalom szekcióban található “A 22-es csapdája” Heller könyvben van. Mondjuk előlegként a könyvhöz. A másik két bankó “tartózkodási” helyét nem áruljuk el, de ott vannak megbújva valamelyik polcon.

4

Szóval vegyétek úgy, hogy amennyiben nem színesen világító szökőkutat szeretnétek, hanem egy könyvet, a Szuperbari Társaság is belepótol.

 A giccsüzletek árui közé nem rejtettünk el pénzt, kár próbálkozni. Jó kincskeresést!