A Szuperbari Társaság ezen a héten egy környezetvédelmi akcióval jelentkezik.
Unod már, hogy Pepsi arcai mindig olyan világsztárok, mint Beyonce, a Black Eyed Peas vagy Shakira – miközben az igazi, Svédországban élő, erdélyi sztárok, mint például Tamás Gábor mellőzve vannak az üdítő-ital kampányaiban. Elhatároztuk, hogy ez nem mehet így tovább. Épp ezért, dizájn-laboratóriumunkban elkészítettünk egy arculattervet arra, hogy milyen lenne, ha Erdélyben Tamás “Dónáth úton nyílnak már az orgonák” Gábor promózná a kólát.

 

10

Nem kell csak egy számítógép, nyomtató, olló, és egy ügyes kéz – ezúttal a Szuperbari Társaság egyik manikűr-nélküli férfikeze. Munkamegosztás. Így néz ki a frissen elkészített üveg. Olyan jó, hogy szinte dalra fakad, már-már várjuk, hogy elénekeljen valami örökzöldet a Hargitáról. Azaz inkább mégse.

w

Ez azonban még nem minden. Elhatározzuk, hogy megnézzük, hogy hogyan mutatna a Tamás Gáboros egyedi kólánk egy teljesen hagyományos erdélyi üzlet kirakatában, ezért készítünk pár hamis Pepsi-terjesztő kitűzőt. A Társaság egyik férfitagjának azt a nevet választjuk, hogy Ciobanu Alexandru, magyarul Juhász Alex. Hogy olyan Szuperbaris legyen. A besettenkedés helyett a meggyőző és határozott fellépést választottuk. Hölgy is van a csapatban, nála a Pepsi. Elindulunk a kiszemelt üzlet fele.

8

Belépve a boltba, elmondjuk, hogy a Pepsitől vagyunk és ellenőrizni jöttünk a készletet. Egyetlen eladó sem kérdez semmit, kicsit meg vannak ijedve, hogy nehogy valami rendellenességet találjunk. Senki sem vizsgálja meg tüzetesebben a kitűzőnket.

7

Elmondjuk az eladóknak, hogy teszteljük a legújabb Pepsi terméket, megmutatjuk nekik. „Ja, új címkéket fogunk bevezetni?” – kérdik. Igen – mondjuk. Közöljük, hogy kitesszük a többi közé. Közöljük, nem kérjük, úgyhogy semmi akadályba nem ütközünk.

6

 

 Fotózunk nagy komolyan. Nehéz visszatartani a röhögést. Mikor már nem bírjuk, elhagyjuk az üzletet.

5

Otthon az egyik kollaboránsunknál. Kitöltjük a Pepsit. Elég rossz íze van.

4

Megszabadultunk az üveg tartalmától, és el is érkeztünk a tulajdonképpeni környezetvédelmi mondanivalónkhoz. Ha az üres műanyag üveget egyszerűen a szemétbe dobjuk rengeteg helyet foglal. Próbáljuk meg minél kisebbre összehajtani, így a lehető legkisebb helyet foglalja el. Ez gyakorlati szempontból is jó, mert kevesebbszer kell levigyük a szemetet, de környezetvédelmi szempontból is, mert kevesebb benzin, gázolaj fogy a szemétdombra való szállításkor, kevesebb levegő szennyeződik.

3

És nézzük a „fun” részét, akár lábbal is összenyomhatjuk, külön élvezet a Pepsi arcain táncikálni. Kár, hogy Tamás Gábor még nem az, csak a mi akciónkban.

2

Íme ilyen kevés helyet foglal a műanyagüveg préselés után. Ha nem nyomjuk össze – azt a mennyiséget, amit összenyomva egyszer visz el a szemétdombra a kukáskocsi, csak négy alkalommal tudja elvinni. Megér a környezetünk ennyi lábmunkát, nem?

1 

Jövő héten újabb akcióval jelentkezünk. Legyetek résen, sohasem lehet tudni hol bukkanunk fel legközelebb.