Magyarország-Oroszország férfi vízilabda meccs

Magyarország–Oroszország
14:10

Negyedik negyed

Szivós Márton találatával indul az utolsó játékrész, majd Jurcsik lövi a negyedik gólját. Varga Dénes a kapussal szemben nem hibázott, de rögtön jött is rá az orosz válasz (13:9). Kemény Dénes időkérése után nem tud gólt lőni a magyar csapat, de egy támadással később az Európa-bajnokságon újonc Török Béla megszerzi első gólját a kontinenstornán, végül Sztratan állítja be a végeredményt. Török Béla ejtését még hárítja a kapus, ezzel vége a meccsnek. Tehát megvan a magyar válogatott újabb győzelme, a következő ellenfél vasárnap Macedónia. Köszönöm, hogy velünk követtétek a meccset, a nap folyamán összefoglalóval és értékeléssel jelentkezem.

Harmadik negyed

Kis Gábor gyönyörű centergóljával indul a negyed, mert a ráúszást kis kakaskodás árán a magyarok nyerték. Közben Nagy Viktor helyett már Szécsi Zoltán védi a magyar kaput. A következő találatot Varga Dénes jegyzi emberelőnyből. Majd több magyar kiállíást követően az eddig gólapsszokat osztogató Madaras Norbert is betalál a kapuba. Végül, úgy mint eddig minden negyed, orosz góllal fejeződik be a nyolc perc, ezúttal Zseltovszkij eredményes. Tehát 11:7 az eredmény, következik az utolsó negyed.

Második negyed

Az oroszok hozták el a labdát, de Biros újabb találatával három gól lett a különbség. Majd mindkét oldalon pontatlanságok, kapufák, majd az oroszok két Jurcsik-góllal zárkóztak fel 6:5-re. Madaras a kapusba lőtte a labdát, de az Kis Gáborhoz pattant, aki nem hibázott, és belőtte a játékszert. Hosnyánszky Norbert növelte az előnyt, majd újból Jurcsik küldte a labda útját Nagy Viktor hálójába. Félidőben tehát 8:6 az állás.

Első negyed

Az oroszok kezdték meg a gólgyártást a meccsen, Halturin góljával vezettek, de Varga Dénes két találatával gyorsan egyenlítettek, majd vezetést szereztek a magyarok. A Háraival szembeni szabálytalankodásért Biros Péter lőhetett büntetőt, ezzel már két gólra duzzadt a különbség. Zakirov szépített, de Biros ismét betalált, ezúttal éles szögből, majd Varga Dániel is feliratkozott a góllövőlistára. Végül Novokszenov állította be az 5:3-as eredményt.

A görögök elleni döntetlent követően ma 14:00 órától játssza utolsó előtti csoportmeccsét a magyar férfi vízilabda-válogatott. Annak ellenére, hogy az oroszok ezen az Európa-bajnokságon nem teljesítettek valami fényesen, nulla ponttal állnak a csoportban, nem könnyű ellenfelek, de mindenképp meg kell nyerni a meccset a továbbjutáshoz.

Tehát hamarosan következik a mérkőzés.
Addig is hajrá magyarok!

Sajnos a technika beleszólt a tervekbe, így csak a negyedek végén tudok beszámolót írni a fejelményekről, de az eredmény folyamatosan frissül. Megértéseteket köszönöm.