Ijesztő vereség Ploieşti-en

Bud a Gyulafehérvári Egyesülés ellen három gólt rúgott. Ezzel a mesterhármassal 3–2-re nyert a CFR. De ez most lényegtelen, csak igaza volt annak a hozzászólónknak, aki megjegyezte, hogy megérdemelt volna a Bud-gyerek két sort. Ez most hiánypótlás.

A hiánypótlást mi ilyen egyszerűen megoldottuk, de kíváncsian várhatjuk, hogyan oldja meg a CFR a sajátját: pótolni azt a három pontot, amelyet elmulasztott ma este a Gépész utcai gárda. Igen, háromból három. Legalábbis ez a Ploieşti-en hagyott pontok száma.

Siralmas játékot produkált a bajnoki cím legfőbb várományosa: az első félidőben mindössze két valamire való helyzet jött össze, a második sem szárnyalta túl igazán az előbbi arányt.

Koné nem találta a labdát, Bud pedig magát nem. A mesterhármas után kicsit „önbizalom-túltengése” támadt, ami érthető és nem elítélendő, csak nagyon könnyelműen lőtt kapura (legtöbbször csak kapu felé).

A mérkőzés java részét a vendégek irányították, de ez nem meglepő a kiesés ellen küzdő Astrával szemben. Ennek ellenére a hazaiak is meg-megvillantak, a 64. percben pedig a villogás eredményt is hozott: beadás a jobb oldalról, tátott szájú CFR-védelem és Stan-gól. Nuno Claro hóna alatt becsorgott a labda, kapusunk nem láthatta a játékszert, mert Panin takarta Stant.

Az igazi kapushibához a 74. percben állt közel Claro: messzire kijött, és Tudor középpályáról lőtt ívelését alig-alig tudta a keresztléc fölé hárítani.

Mandorlini mester a hátrányt agresszívabb támadójátékkal akarta „elpucolni”. N. Dică, Koné és Deac helyébe Peralta, Traore és Nei érkezett, az utolsó 10-15 percben három csatárral mozdonykodott a CFR. Ez sem ért semmit, mert eltűnt a középpálya. Előreívelt labdák követték egymást, de egyik sem okozott veszélyt.

Az elvesztett három pont miatt fájhat a fej, de még semmi sincs veszve. A következő fordulóban a Vaslui legyőzésével megvigasztalhatja a szurkolókat Mandorlini és bandája. Ezt a mai meccset mindenesetre elfeledhetjük. Jól is esne…