Döntetlenbe botlott a CFR

Eléggé látványosan elmaradt a Kolozsvári CFR Steaua elleni játéka: a jó pásztor, Beacali volt az egyetlen, aki a fővárosiak győzelmét ígérte, mások úgy gondolták a CFR képes itthon tartani a három pontot. Végül Borcea óhaja teljesült, 1–1 lett a végeredmény.

A kezdőrúgást követően a CFR tűnt magabiztosabbnak, de ez a „tünet” röpke három-négy perc alatt eltűnt. Szinte semmi sem jött össze a vasutas-gárdának. Traore és Koné nem értették meg egymást elől, ezen felül Traore szaggatottan és önzően játszott, Koné pedig lassú volt. Akadt néhány jó elképzelése, de Traore sosem kapcsolt, a helyzetek csak halvány helyzetek voltak.

A 12. percben jött az, amitől joggal félhettünk már az első tíz perc után: a Steaua megszerezte a vezetést. Stancu talált be, a védelem – amelyet Románia legjobbjának mondanak – mintha csak díszlet lett volna.

A Steaua irányított, és bár ők sem játszottak jól, náluk legalább volt egy kevés fantázia. A 35. percben mégis jött a megváltás. A semmiből Tătăruşanu kapuja elé tévedt a labda, a bukaresti hálóőr védett, de a játékszer Cadu elé pottyant le, aki szerencsére valahogy beterelte gólba.

Jólesett kicsit felüdülni szünetbe, az első félidő erősen csalódásszagú volt. A második játékrészre szemmel láthatóan rendeződött valamelyest a CFR játéka, de ekkor sem büszkélkedhettünk igazán. Nem vette át a Mandrolini-csapat az irányítást, nem mondhatjuk, hogy jobban játszott a Steauánál. Legfennebb annyi történt, hogy egyenrangú ellenfél lett.

Adódtak helyzetek mindkét oldalon a folytatásban, talán a CFR kissé veszélyesebb is volt a játék vége felé, de ekkor is halvány volt a teljesítmény a győzelemhez. Alkalom lett volna a második gólhoz, de sajnos a Steaua is betalálhatott volna másodszorra.

Ezt a meccset elvesztettük 1–1 arányban. Vezethettünk volna öt ponttal, maradt a három. Sürgősen rendet kell teremteni a csatársorban, de a védelmet is helyre kell pofozni.

Ami a közvetítést illeti, nem úgy sikerült, ahogy terveztük. Legközelebb másképp állunk hozzá. Nem tudtuk úgy kezelni a felszerelést, ahogy szerettük volna (ez egy notebook volt, tudod, az a kicsi fajta laptop, csak ha felszerelést írok akkor az vonzóbb, mert, húúú, úáááj, azigenöccsém stb), minden esetre a legközelebbi hazai meccsről sokkal felkészültebben tudósítunk majd.

Bízzunk az erőteljesebb folytatásban, hajrá CFR!