Wimbledon minden mennyiségben (szinte élőben)

A keddi meccsnapon a nőknél a főszerep a wimbledoni teniszbajnokságon! Két negyeddöntő jelenleg is folyik, Venus Williams már a négy között van. A másik három nevet estére megtudhatjuk.
Mivel a két Williams-nővér más ágon van, egyre közelebb kerülnek ahhoz, hogy egymás ellen játszanak a döntőben.

A felső ágon, úgy tűnik a régi nagyok küzdenek a húszévesekkel. Venus Williams már elmondhatja, hogy nem csak a húszéveseké a világ, mivel simán, 6:1, 6:2-re legyőzte a feltörekvő lengyel Agnieszka Radwanskát, és már a négy között van. Dinara Szafina jelenleg is hadakozik a szintén húszéves német Sabine Lisickivel. Az első szett szoros volt, de a német lány nyerte 7:6-ra, míg a másodikban az orosz teniszezőnő 6:4-re győzött.

Az alsó ágon is folyik a Francesca Schiavone- Jelena Gyementyieva mecss, ez első szettet az orosz hölgy nyerte 6:2-re.
Később rendezik a Serena Williams – Viktoria Azarenka meccset (a fehérorosz versenyző szintén huszadik életévét tapossa).

Venus Williams ellenfele az elődöntőben Dianra Szafina lesz, aki a német Simone Lisickit verte a negyeddöntőben 6:7, 6:4, 6:1-re. Az első szoros szettet ugyan a német lány nyerte, de Szafina a második szettől uralta a meccset, nem volt kérdéses a győzelme. Lisickit az utolsó szettben többször ápolni kellett.

Jelena Gyementyieva is várja már ellenfelét az elődöntőbe az alsó ágon. Az orosz hölgy sima, kétszettes meccsen búcsúztatta az olasz Francesca Schiavonét. A végeredmény (6:2, 6:2) is tükrözi Gyementyjeva magabiztos játékát.

Serena Williams is bejutott az elődöntőbe! A fiatalabb Williams-lány 6:2, 6:3-ra győzte le fehérorosz vetélytársát, Agnieszka Radwanszkát.

Ezzel teljes lett az elődöntősök listája: Venus Williams Dinara Szafinával csap össze, míg Jelena Gyementyievának Serena Williams lesz az ellenfele.