Litvánia – Románia. Élő közvetítés. Most! (már nem)

Sziasztok! Romániát Litvánia 3-0-ra verte Kolozsváron. Sikerül-e visszavágni Răzvan Lucescu vezetése alatt a románoknak? Kövessetek bennünket, kiderül! Jó szórakozást!

Litvánia – Románia 0 – 1
Gólszerző: Marica 38′ perc.

Răzvan Lucescu sikerrel mutatkozott be. Románia válogatottja 1-0-ra verte a litvánokat. Nem volt egy sejdejó meccs, de a románok egyértelműen uralták a játékot az elejétől a végéig. Matematikailag továbbra is esélyes a román válogatott, de ez már csak a naivak számára jelent valamit. A csoport másik mérkőzése jelenleg is zajlik.

Ionas Eriksson játékvezető lefújja a meccset. Románia nyert. Megérdemelten.

90+5 perc – Utolsó litván esély az egyenlitésre. Ezt is elpuskázták a házigazdák.

94. perc – Gyönyörűen végigvezetett román támadás, de a tizenhatoson belül összeromlanak.

Igazi csatatérré vált a pálya az utolsó percekben, a románok foggal-körömmel kapaszkodnak minimáélis előnyükbe.

90+2. perc – Ghioane lejon, helyette Lazăr jön a pályára. Lejártak a cserék.

90. perc – Román támadást román szöglet követ, majd román minőségű beadás. Jó na, nem leszek ganyé… Négy perc hosszabbítás.

Utolsó perc a szabályos játékidőből. Még ott van az egyenlítés lehetősége a levegőben.

88. perc – Litván szabadrúgás veszélyes szögből. A sorfalról lepattan, de aztán óriási rúgást kell védjen Coman. Szöglet a házigazdáknak.

A mi csoportunkban közben az albánok döntetlenre állnak a portugálokkal. 1-1 a félidüben. Ez jó!

85. perc – Kicsi Lucescu is megpattintja a második cseréjét. A gólszerző Maricát Marius Niculaéval helyettesíti.

84. perc – Utolsó hazai csere: Klimavicius jön le, Luksys bökkedi fel magát.

82. perc – Gyenge román beadást az egyik litván hátvéd látványosan “megtérgyepelve” adta a kapusnak. Szép volt. De komolyan.

81. perc – Második litván csere: Pilibaitist Dedura cseréli.

79. perc – Veszélytelen román szöglet. Az ellentámadást Apostol szabálytalanul iktatja ki, sárgát kap.

A litvánok nehezen, de igyekeznek kapaszkodni, többnyire kevés elképzelésse, inkább hosszú előreadott labdákkal.

75. perc – A litvánok körbetámadják a kaput, de nem sikerül kapura rúgni. Pedig volt három próbálkozás is.

73. perc – Csere a románoknál. Mara leszáll és Roman csapódik be a játékba.

72. perc – Marica lefut, vagy felfut, de védi a rúgását a litván kapus. Nem volt nehéz neki.

A szomszéd szerbek 1-0-ra vezetnek otthon Ausztria ellen.

67. perc – A románok kettő a kettő ellen támadnak de Marica és Dănciulescu nem fejezik be szépen. Sőt, elég csúful. Fölé megy a labda.

66. perc
– Tănase bal oldali lapos beadására nincs befejező ember.

64. perc – Csere a litvánoknál. Mikoliunas jön le és Kalonas fel.

A gól nem görcsölte be a litvánokat sem, egyre jobban veszélyeztetnek a hazaiak is.

60. perc – Marica fut fel bal szélen, Dănciulescu rárógja egy hátvédre. Az ellentámadás megoldódik.

55. perc – Litván szögletet fog ki Coman.

54. perc – Klimavicius sárgát kap mert agyonrúgja Săpunarut.

53. perc – Két helyzetet hagynak ki a románok. A játék jó, a befejezésen javítani kell.

A románok nem engedtek az iramból a 2. félidőbe sem, támadó szellemben szerepelnek.

49. perc – Román támadás, sikertelen. Kicsit fejetlenné vált a játék.

Az első perc végén máris veszélyt jelentenek a litvánok a román kapu előtt. Sikertelen beadást szöglet követ, a szögletet felszabadítás.

46. perc – A litvánok kezdik a második félidőt. Nincs csere a csapatoknál.

Rámásztak a gyepre a játékosok, kezdődhet a második játékrész.

Közben a magyarok csoportjában a dánok vezetik a svédeket 1-0-ra.

Várjuk észrevételeiteket egy-két komment formájában. Nyernek a Lucescu-fiúk?

Rég nem látott harckészséget és játékkedvet mutat a válogatott. Minden kétséget kizárva, megérdemelten vezetnek a románok, a litvánok ritkán veszélyeztették Coman kapuját. Teljesen más arcát mutatja a csapat Lucescu irányitása alatt. Nem hátráltak a gól megszerzése után sem, tovább rohamozták az ellenfél kapuját. A hazaiak azonban bebizonyították Kolozsváron, hogy érdemes komolyan venni őket. 10 perces szünet után visszatérünk.

Vége az első félidőnek.

45+2. perc – Dănciulescu lesből fut rá a kapura. Úgyis mellrúgta, semmi sem veszett.

45. perc – Csúnya szabálytalanság. Cesnauskis hitványkodik. Sárgát kap. Disznyaja!

42. perc – Ciprian kap sárgalapot. Szabálytalankodik összevissza egy cseppet.

A románok értékesitik fölényüket, megérdemelten szereznek vezetést a 38. perc végén.

39. perc – GÓÓÓL! Marica eredményes. Távoli lövés 20 méterről (kb) a jobb alsó sarokba.

38. perc – A litvánok ismét bedobásból viszik vel a román védelem adrenalinját és cukrát. Meglepő.

37. perc – Litván szöglet. Nem volt veszélytelen. Újabb szöglet.

35. perc – Újabb litván támadás. Coman felszabadít a kapuból.

33. perc – Mara távoli lövéssel próbálkozik. Messze elrúgja, elkapta a madárvadászat vágya talán.

Mindkét csapattól ápolgatnak.

A litvánok ellentámadásokra épitkeznek.

29. perc – Ismét bedobással veszélyeztetnek a gazdák. Fölé fejelnek.

Egyáltalán nem látszik Mutu hiánya, aki egyébként alig épült fel sérülésből emiatt pihenteti Lucescu.

28. perc – A litvánok bedobásból kerülnek óriási helyzetbe. Az ellentámadásból Marica rúg kapufát. Kemény heeeej.

Az első fél órában a románok egyértelműen uralják a meccset.

25. perc – Chivu a vinkli fölött elsuvasztja a labdát. Szép rúgás volt, de nem eléggé ahhoz, hogy gól legyen.

24. perc – Román szabadrúgás 18 méterről.

23. perc – A házigazdák egyik legjobb támadása zajlott le. Elég gyenge volt ahhoz képest.

Áll a meccs, egyik litvánt mossák fel a pályáról. Visszajött Apostol egy fajín kicsi turbánnal a fején.

18. perc – Egymás után két román szöglet. Nem sikerül nagy dolgokat csinálni.

16. perc – Újabb román támadás. Marica fut fel jobb szélen, de a bejátszás félúton elromlik.

Pilibaitis sárgát kapott. Vele ütközött Apostol.

14. perc – Apostol leszáll, vérzik a feje. Nem motorbaleset miatt.

12. perc – Újabb hazai szögletet kirúgás követ.

11. perc – Gyengébb kezdés után a litvánok kiegyensúlyozták a játékot, első szögletüket végezhetik. Felszabadít a román csapat.

10. perc – A litvánok támadnak. Eddig nincs sok hasznuk belőle, de igyekeznek veszettül.

7. perc – Apostol gyenge próbálkozása a litván kapus markába fut.

Bátran kezdett Lucescu felfrisitett gárdája. Többnyire a litván térfelen folyik a játék.

5. perc – Újabb román támadás. Szöglet lesz belőle.

3. perc – Első veszélyes román támadás. A bal oldali beadást senki sem éri el.

1. perc – A románok kezdtek.

Hamarosan megkezdődik a meccs.

A visszavonult Cosmin Contra, továbbá Paul Codrea, Florentin Petre és Răzvan Cociş helyett az szereplő Mihai Roman és a friss bajnok (99%) Urziceni-ben játszó Ionuţ Apostol kapott behivót először a keretbe. A nagy visszatérők: Ionel Dănciulescu, Tiberiu Ghioane és a CFR-t egyedül képviselő Mara.

A válogatott 5 meccs után négy ponttal a 7. csoport 5. helyét foglalja el, igy már csak minimális matematikai esélyei maradtak a továbbjutásra. Ezzel szemben a 9 ponttal rendelkező hazaiak továbbra is biznak a bravúrban, 3 ponttal vannak lemaradva a listavezető szerbektől, igy kemény küzdelem várható. Ifj. Lucescu máris elkezdte a fiatalitást a következő eb-selejtező sorozatra való tekintettel.

Kezdőcsapatok:
Litvánia: Karcemarskas – Alunderis, Skerla, Dedura, Stankevicius – Sernas, Semberas, Pilibaitis, E. Cesnauskis – Mikoliunas, Danilevicius.

Románia: Coman – Săpunaru, Rădoi, Chivu, Raţ – Mara, Tiberiu Ghioane, Iulian Apostol, Cristian Tănase – Dănciulescu, Marica.